Planujesz sprzedać swój twardy dysk? - Profesjonalny serwis komputerowy - Naprawa laptopów door to door.

Przejdź do treści


Ekspert PC radzi.


Planujesz sprzedać twardy dysk?
Ktoś może uzyskać dostęp do Twoich danych!

 
  Uwaga: Formatowanie nie wystarczy.
  Z badań wynika, że co dziesiąty używany dysk twardy zawiera prywatne dane, które mogą zostać odzyskane.

 
Z badań przeprowadzonych przez firmę NCC Group na zlecenie organizacji Britain’s Information Commissioner’s Office wynika, że co dziesiąty używany dysk twardy sprzedany na rynku wtórnym zawiera prywatną zawartość swojego poprzedniego właściciela, która może zostać ujawniona przy pomocy programu do odzyskiwania danych. Badania przeprowadzono na 200 dyskach twardych, które zostały zakupione na internetowych aukcjach.
Ich rezultat jest dość szokujący. 11% dysków zawierało możliwą do odzyskania prywatną zawartość swoich poprzednich właścicieli. Na 37% z nich również odnaleziono dane, tyle że już niezagrażające prywatności użytkowników. Tylko 38% dysków zostało poprawnie wyczyszczonych przed sprzedażą, a w przypadku 14% stwierdzono uszkodzenia uniemożliwiające odczyt danych. Wśród odzyskanych danych znaleziono 34 tysiące plików zawierających bardzo prywatne informacje, takie jak skany przelewów i paszportów, zdjęcia rodzinne, a także informacje medyczne i finansowe. Wniosek? Jeśli już odsprzedajecie dysk twardy, najpierw upewnijcie się, że wszystkie znajdujące się na nim dane zostały bezpowrotnie usunięte.

Można do tego użyć specjalnego oprogramowania. Warto skorzystać z darmowych programów znajdujących się na sprawdzonych serwerach.
Polecam zerknąć na stronę http://www.dobreprogramy.pl i wyszukać bezpłatny program "Eraser 206.2.0.2979"

serwis laptopów


Chcesz nam zlecić czyszczenie? Wypełnij formularz on-line

Profesjonalny serwis laptopów
serwis laptopów
Wróć do spisu treści